Op Dr Ali Mezdeği

ali-mezdeği-estetik-kucuk27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş’ta tamamladı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesinde başladığı tıp eğitimini 1997 yılında tamamladı. 1998 yılında İstanbul Ünv. İstanbul Tıp Fakültesi(Çapa)  Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında başladığı ihtisasını 2004 yılında tamamladı. İhtisas hayatı boyunca çok sayıda estetik ameliyat gerçekleştirdi. Uzmanlık tezi olarak Mandibuler Distraksiyon Osteogenezis konusunda deneysel ve klinik çalışmalar gerçekleştirdi. Özellikle Ortognatik Cerrahi ve Distraksiyon Osteogenezisle ilgili çok sayıda başarılı ameliyatlar ortaya koydu. Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda bildirisi ve poster sunumunun yanı sıra ulusal ve uluslar arası dergilerde kabul görmüş 13 adet bilimsel çalışması bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen bilimsel organizasyonları yakından takip etmektedir.Evli ve bir çocuk babasıdır.

Özel ilgi alanları arasında Estetik Cerrahi ve Çene Cerrahisi ayrı bir yer tutmaktadır. Göğüs estetiği alanında uzun yıllar boyunca yaptığı araştırmalar ve incelemeler neticesinde göğüs küçültme ve dikleştirmede çok rafine yöntemler uygulamaktadır. Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan İzsiz Tekniğin gelişiminde çok büyük katkıları olmuştur ve önde gelen kullanıcıları arasındadır. Kepçe kulak estetiği ameliyatlarında klasik tekniği başarı ile uygularken uygun olan vakalarda İple askı tekniğini kullanmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında natürel netice elde edebilmek birincil amacı olmakla beraber eşlik eden nefes alma sorunlarının da tek ameliyatta çözülmesi gerektiğini savunur.

Çene cerrahisi alanında yaptığı çalışmalar ve ameliyatlar ise mesleki hayatında ayrı bir yer tutmaktadır. Özellikle çok fazla Estetik-Plastik Cerrahi uzmanının ilgisini çekmeyen bu alanda ihtisas yıllarından itibaren ciddi ölçüde fazlaca araştırma ve ameliyat yapmıştır. Gerçekleştirdiği ameliyatların neticesinde çok fazla kişinin mutlu olmasını sağlamış ve övgüler almıştır.

Filozofi olarak gelişmeye ve öğrenmeye açık olan yapısından dolayı güncel gelişmeleri yakından takip eder ve olabildiğince katkı sunmaya çalışır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir