Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs ameliyatı denildiğinde bunun içine ihtiyaca göre birçok operasyon dahil olur. Göğüs ameliyatları bir tedavi veya estetik açıdan yapılabilir.

Göğüs ameliyatları en başta göğüs kanseri göğüste kist veya göğüsle ilgili tıbbi bir sorundan dolayı ameliyat edilebilir. Bu genelde zorunlu ve tedavi ve şifa amaçlı yapan göğüs ameliyatıdır. Bunun dışında bir amaçla daha yapılır ki buda estetik açıdan yapılan ameliyatlardır. Bunlarda da kısımlar oldukça fazladır. Konumuz estetik olduğundan bu konuyu biraz daha açmaya çalışacağım.

Göğüs estetiği ameliyatları küçültme büyütme dikleştirme gibi 3 ana kısma ayrılırlar. Küçültme ameliyatlarında aşırı büyük göğüsler küçültülerek memeye bir form kazandırmak için yapılırlar. Genelde hormanel olarak sıkıntı yaşayan bayanlarda görülür. Kilo buna etki etse de aşırı büyümenin ana nedeni kilo değildir. 

Büyük göğüsleri olan kadınlarda sırt ağrısı oldukça sık görülür. Ayrıca yürümede bozukluk denge kaybı gibi fiziksel sorunlarda gözlenir. Memelerin altında mantar ve terlemede aşırı büyük göğüslü bayanların yaşadığı genel sıkıntılardandır. 

gogus-estetigi-ameliyatiGöğüs estetiği ameliyatları burada devreye girerek, memenin küçülmesi için hemen bir operasyonla vücuda uygun bir ameliyat gerçekleşebilir. Bunun yanından göğüs ameliyatlarında artık eskisi kadar ameliyat izi mevcut değildir. 

göğüs ameliyatları küçültmede olduğunun tersi büyütme içinde yapılır. Bu na da en büyük neden çok küçük bir bayanın göğüslerinden rahatsız olması ve göğüsleri için bir form bir hacim beklentisidir. Burada da yaptığımız şeyi göğüsler için silikon protezler takmak olacaktır. Bu silikon protezler memeyi oldukça diri ve hacimli gösterecektir. 

Takılan silikon protezler de patlama çatlama veya vücuda zarar verme gibi nedenler görülmez. Genelde orada uzun süreler kalabilir. Fakat her 10 yılda bir bir kontrol edilmesi gerekir. Bu süre içinde şiddetli cinsel ilişki bebek emzirme, fiziksek çarpma ve buna benzer her insanın başına gelebilecek durumlarda ise, meme silikonları atlamaz veya deforme olmaz. 

Büyütme ve küçültmenin dışında bir başka göğüs ameliyatı da meme dikleştirme ameliyatıdır. Bu ameliyatta sıklıkla yapılan göğüs ameliyatlarından dır. Bu ameliyat genelde bir başka ameliyat ile kombine yapılır. ne demek istiyorum yani bir büyütme yapacaksın silikonu taktıktan sonra yukarıya doğru meme ucunun ayarlanması ve ikisinin eşit bir form ile yapılması lazım. 

Aynı şekilde küçültme yaparken de küçültmek yetmez ona bir dirilik verilmesi lazım. meme ucu da meme ameliyatlarında büyük önem arz eder. Göğüs ucunun simetrik bir şekilde ayarlanması lazımdır. 

Mid section of a female measuring her bust against whiteGöğüs ameliyatları genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastane ortamında yapılması lazım. hastanın güvenliği için tıp merkezi yerine bir hastane tercih edilmesinde fayda var. Anestezi doktorunun da tecrübesi önemlidir. Ameliyatı yapan doktor estetik cerrah olabilir. Ama göğüs ameliyatlarında bir extra becerisi ve bu konuda kendini özel geliştirmiş olması çok iyidir. 

Ameliyatta tecrübe ameliyat yapa yapa kazanılan bir şey. Bu yüzden ameliyatı yapacak olan doktorun da tecrübeli olması size fayda sağlar. Anestezisinden tutunda ameliyatın yapılacak yerinden memenin doğal görünmesine kadar, birçok konuda estetik cerrah kişiye avantajlar sağlayabilir. 

Göğüs ameliyatı ciddi bir ameliyattır. Bu yüzden telafisi de oldukça zor olabilir. Bu yüzden iyi araştırma yapılıp, tek sefer ameliyatla istediğiniz estetik görünüme ulaşmanız en doğru yol olacaktır. Memenin tekrar tekrar açılması sıkıntılı sorunlar doğurabilir. 

Göğüs ameliyatında ölüm riski yoktur. Ameliyat sadece meme bölgesinde yapılan bir işlemdir. Kan dolaşımını etkileyici veya beyin fonksiyonlarına zarar veren durumlar yaşanmaz.Ameliyat riski her ameliyatta mutlaka var. Ama göğüs ameliyatlarında bu risk oldukça düşüktür.

Göğüs ameliyatları 18 yaşını doldurmuş her bayan için uygundur. Yeter ki bu ameliyat öncesinden verilen anesteziye veya kullandığı ilaç veya tedavileri etkileyici bir durum olmasın. Böyle bir durumda ameliyat ertelenir veya yapılmaz. 

Sadece göğüs estetiği ameliyatı kadılar için değil, erkekler içinde yapılır. Erkekler içni yapılan meme ameliyatlarında hinekomasti denir. Bunu da jinekomasti ameliyatı adlı makalemde okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu Sayfa 2.235 kez ziyaret edililmiştir.

Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir